fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Mistrzowie sportu szkolnego nagrodzeni

Najlepsi uczniowie-sportowcy otrzymali nagrody książkowe a szkoły – czeki. Podczas uroczystej Gali Sportu Szkolnego podsumowano trwające cały rok współzawodnictwo pomiędzy jeleniogórskimi placówkami oświaty.

– Nie jest ważne zwycięstwo, ważny jest sam udział – tę maksymę Pierre de Coubertina, twórcy nowożytnego ruchu olimpijskiego, przytoczył Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, otwierając galę.

– W ciągu roku zorganizowaliśmy około 130 imprez sportowych, wzięło w nich udział około 8 tysięcy dzieci. W stałych sekcjach, które ćwiczą na co dzień, zrzeszamy blisko 1300 uczniów. Te liczby mówią same za siebie – powiedział Ireneusz Taraszkiewicz.
Na galę zaproszono władze miasta oraz radnych, dyrektorów szkół, rodziców, trenerów, a przede wszystkim – samych uczniów.
Na początku podsumowano rywalizację międzyszkolną. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła SP nr 2, przed SP nr 11 i SP nr 6. Wśród gimnazjów pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 1, drugie – Gimnazjum nr 4, a trzecie – Gimnazjum nr 3. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych prowadzono oddzielną klasyfikację dla chłopców i dla dziewcząt. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyło II Liceum Ogólnokształcące przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1. Trzecie miejsce należało do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. W kategorii chłopców najlepszy był Zespół Szkół Elektronicznych, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” a trzecie – II Liceum Ogólnokształcące.
Wyróżniono też zwycięzców klasyfikacji medalowej. W tej zwyciężyli odpowiednio: SP nr 11, Gimnazjum nr 1 oraz II LO.
– To wielki sukces. Zwykle mieliśmy drugie miejsce, w tym roku udało się wygrać – cieszyła się Beata Kozyra, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze. – Sport odgrywa u nas bardzo ważną rolę. Braliśmy udział we wszystkich zawodach, organizowanych na terenie miasta.
Przyznaje, że młodzież dzisiaj trzeba ciągle zachęcać do sportu i motywować, by odeszła od komputerów i odłożyła telefony. – To trudne zadanie, ale jeśli się to robi stale, to oni po jakimś czasie dostrzegają zalety aktywnego życia – powiedziała.
– To bardzo wszechstronna formuła, dlatego cieszę się ogromnie z miejsca na podium – powiedział Eugeniusz Sroka, dyrektor SP nr 11 w Jeleniej Górze. Podkreślił, że jego szkoła zdobyła aż 40 złotych medali i w tej klasyfikacji pewnie zwyciężyła. Ale nie to jest najważniejsze. – Nie samo zwycięstwo, ale walory wychowawcze, jakie niesie sport, są nie do przecenienia – powiedział.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem